Szkolenia biznesowe to najlepszy sposób na podnoszenie kompetencji. Dzięki nim zyskuje zarówno pracownik, jak i pracodawca. Odpowiednio dobierane i prowadzone szkolenia dla firm stanowią bardzo trafną inwestycję i powinny być organizowane regularnie. Istnieje wiele sposobów na ich prowadzenie. Dowiedz się, jakie możliwości mają przedsiębiorcy chcący poszerzać wiedzę i umiejętności swoich zespołów.
Szkolenia otwarte i zamknięte – jaka jest różnica?
Przeglądając oferty firm szkoleniowych czy bazę szkoleń, można zauważyć pewne różnice w określeniach używanych przy poszczególnych wydarzeniach. Podstawowa polega na dostępności, dlatego można spotkać zarówno szkolenia otwarte, jak i szkolenia zamknięte.
Szkolenia otwarte są ogólnodostępne. Może się na nie zapisać każdy. To szkolenia dla firm i ich pracowników, ale również indywidualnych uczestników, którzy np. chcą zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy lub zmienić ścieżkę zawodową. W formie otwartej organizowane są szkolenia online i stacjonarne, ich tematyka jest zróżnicowana, a w grupie uczestników mogą się znaleźć najróżniejsze osoby.
Szkolenia zamknięte są organizowane tylko dla pracowników danej firmy. Grupa jest zamknięta i nie znajdują się w niej przypadkowe osoby. Co więcej, takie szkolenia biznesowe często mają program dostosowany do konkretnego przedsiębiorstwa – jego specyfiki, problemów czy aktualnych wyzwań. Zazwyczaj są realizowane w siedzibie firmy. Można również przeprowadzać zamknięte szkolenia online.
Szkolenia online czy stacjonarne – co wybrać?
Obecnie szkolenia biznesowe są również organizowane w różnych formach. Stacjonarne spotkanie to nie jedyna możliwość. Szkolenia online sprawiają, że lokalizacja przestaje mieć znaczenie, co szczególnie ważne w erze powszechnej pracy zdalnej. Mogą być również bardzo wygodne!
Szkolenia online mogą być prowadzone w formie webinarów, czyli spotkań „na żywo”, a także e-learningu. To drugie rozwiązanie daje możliwość przyswajania wiedzy we własnym tempie i w dowolnym czasie. Takie szkolenia biznesowe zapewniają też nieograniczony dostęp do materiałów, umożliwiając powracanie do najważniejszych informacji. Co wybrać? Decyzja należy do Ciebie. Każde szkolenia dla firm – zarówno te otwarte, jak i zamknięte, stacjonarne czy online – mogą być bowiem bardzo skuteczne.
Bazy szkoleń i kursów
Szukając szkoleń warto skorzystać z pomocy online’owych baz szkoleń i kursów, które znacznie ułatwiają i skracają czas niezbędny na znalezienie dobrego szkolenia czy kursu. Bazy szkoleń nie tylko agregują oferty kursów i szkoleń od setek organizatorów, ale tez organizują je w obszary tematyczne (zobacz przykładową bazę szkoleń i kursów dla bankowości, ubezpieczeń i firm z sektora finansowego: https://eventis.pl/wydarzenia/bankowosc-ubezpieczenia-finanse), pozwalają przeglądać oferty po konkretnych miastach oraz terminach. Ważną zaletą baz szkoleń jest również możliwość szybkiego porównania cen poszczególnych kursów i szkoleń, co jest o tyle ważne, że zróżnicowanie cenowe rynku szkoleniowego w Polsce jest bardzo duże. Często podobne szkolenia mogą różnić się ceną nawet o kilkaset procent w zależności od firmy szkoleniowej, lokalizacji czy terminu szkolenia. Baza pozwoli więc efektywnie alokować nasz budżet szkoleniowy!