Intensywny krem do rąk

Krem do rąk to kosmetyk, który powinien mieć swoje stałe miejsce na łazienkowej półce, w damskiej torebce i męskiej kosmetyczce. Skóra na dłoniach jest bowiem wyjątkowo cienka i podatna na podrażnienia. Łatwo się wysusza, co powoduje nieprzyjemne odczucia szczypania lub swędzenia, a nawet łuszczenia się skóry. Jaki powinien być skuteczny krem do rąk i jak często należy go używać, aby cieszyć się gładką, delikatną i przyjemną w dotyku skórą dłoni?

Specyfika skóry na rękach

Skóra na rękach w odróżnieniu od innych części ciała, jest niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, które przyczyniają się do właściwego nawilżenia i regeneracji naskórka. Może więc szybko tracić jędrność, a ze względu na częsty kontakt dłoni ze środkami chemicznymi czy nawet tylko wodą i mydłem, warto jej pielęgnacji poświęcić nieco więcej czasu, aby mimo upływu lat cieszyć się jedwabiście miękką skórą.

Czynniki powodujące podrażnienie skóry na rękach

Pękająca i nadmiernie wysuszona skóra na rękach potrafi utrudniać wykonywanie codziennych czynności i dokuczać wielu osobom w okresie jesienno-zimowym. Powodem mogą być czynniki zewnętrzne, jak nagłe zmiany temperatury, wiatr, deszcz i mróz, klimatyzacja w pomieszczeniach domowych i biurowych, a także zbyt długi kontakt z wodą czy intensywne pocieranie rąk ręcznikiem.

W przypadku podrażnień i zmian, które utrzymują się dość długo, mimo regularnej pielęgnacji dłoni, warto skonsultować się z dermatologiem. Ręce mogą bowiem być dotknięte atopowym zapaleniem skóry lub egzemą, które są szczególnie dokuczliwymi chorobami skóry i wymagają leczenia specjalnie dobranymi kosmetykami lub maściami medycznymi.

Jakie kremy do rąk pozwolą zachować skórę w dobrym stanie?

Jeżeli podrażnień skóry na rękach nie powodują choroby, warto po prostu pamiętać o jej regularnej i starannej pielęgnacji, aby cieszyć się miękkim i delikatnym dotykiem. Zwróćmy uwagę, czy w domu nie używamy kosmetyków, które przyczyniają się do naruszenia płaszcza lipidowego naskórka na rękach. Warto stosować delikatne środki myjące o pH neutralnym dla skóry, osuszając delikatnie skórę przykładaniem do niej ręcznika, a nie intensywnie pocierając ręce. Po każdym myciu warto także zastosować intensywnie regenerujący krem do rąk. Skoncentrowany krem marki Neutrogena stworzony w formule norweskiej został wzbogacony w glicerynę, co powoduje, że nawet niewielka jego ilość przynosi natychmiastową ulgę spierzchniętym i wysuszonym dłoniom.Opakowanie liczące 50 ml kosmetyku wystarcza dzięki temu na około 200 zastosowań, skutecznie pielęgnując delikatną skórę rąk – sprawdź sam: https://www.neutrogena.com.pl/product/19