Krople do zmęczonych oczu

Podrażnione oczy to powszechny problem. Wiele osób zmuszonych jest spędzać kilka godzin dziennie w pracy przed ekranem komputera. Do tego często sprawdzamy coś w domu na ekranie smartfona bądź tableta. Nasze oczy nieustannie narażone są na wysiłek. Nic dziwnego, że w tym wypadku rozwija się tzw. zespół suchego oka. Na szczęście można sobie z nim szybko poradzić. Wystarczy sięgnąć po dobre krople do oczu.

Krople do oczu – dla kogo?

Krople do oczu mają szerokie zastosowanie. Mogą sięgnąć po nie osoby, które:

  • mają poczucie suchości oczu,
  • mają podrażnione i przekrwione gałki oczne,
  • dużo czasu spędzają przed ekranem komputera,
  • dużo czasu spędzają w klimatyzowanych pomieszczeniach,
  • ukończyły 40 rok życia (oczy wydzielają wówczas mniej łez),
  • są po menopauzie,
  • palą papierosy,
  • noszą soczewki,
  • korzystają z hormonalnej antykoncepcji,
  • żyją w miejscach gdzie jest duże zanieczyszczenie powietrza.

Po jakie krople do oczu sięgnąć?

Zakup kropel do oczu jest sprawą bardzo prostą, wystarczy udać się do pobliskiej apteki. Którego producenta jednak wybrać? Z pewnością polecić można krople do oczu Acuvue (https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu). Dlaczego? Dostępne są one w dwóch wersjach, przez co lepiej dopasować można je do swoich potrzeb. Krople blink contacts przeznaczone są specjalnie dla osób, które noszą soczewki kontaktowe. Przynoszą ulgę zmęczonym oczom, nie wymagając nawet zdejmowania soczewek przed aplikacją kropel. Rodzaj soczewek jest bez znaczenia – krople są odpowiednie dla każdego ich typu. Drugą propozycją są krople blink intensive, które rekomendowane są przede wszystkim osobom, u których zmęczenie i suchość oka to problem nawracający. Sprawią one, że oko będzie prawidłowo nawilżone ponad 60 minut! Przy długotrwałym stosowaniu znacząco zmniejszą one odczuwany dyskomfort i zmęczenie narządu wzroku. Zawierają one także dodatkowy środek kojący, który zwiększa ochronę powierzchni oka.

Krople do oczy Acuvue są łatwe w aplikacji. Są szczelnie opakowane, bez obaw więc można wrzucić je do plecaka i torebki, by skorzystać z nich w pracy bądź w podróży. Dzięki temu odczuć można natychmiastową ulgę. Nie da się ukryć, że zawsze warto mieć ze sobą krople do oczu, nawet jeśli suchość oka odczuwa się sporadycznie. Zwłaszcza z wiekiem rośnie potrzeba ich posiadania, gdyż oczy nie wydzielają już tylu łez jak wcześniej. Krople do oczu to prosty i wygodny, a co ważniejsze – skuteczny sposób, by radzić sobie z dyskomfortem jaki wynika z przemęczonych oczu. Regularnie stosowane, będą miały nieoceniony wpływ na kondycję oczu.