Rodzaje skarpet męskich

Dobierając rodzaj skarpet do ubioru, należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami, które zakorzeniły się na dobre w kanonach dobrego smaku i wyczucia stylu. Co prawda coraz częściej sztywne zasady bywają naginane, są jednak reguły, które przestrzegane być muszą.

Rodzaje męskich skarpetek

Skarpetki męskie - rodzajeMęskie skarpety, najczęściej produkowane z bawełny z domieszką włókien syntetycznych (np. elastan), pozwalają skórze oddychać, zwiększając komfort użytkowania. Skarpety zdrowotne, regulujące problem nadpotliwości, zawierają włókna bambusowe, które skutecznie eliminują wydzielający się nieprzyjemny zapach i wchłaniają nadmiar wilgoci, sprawiając, że stopy zachowują świeżość przez cały dzień. Warto wybierać skarpety wysokiej jakości, których materiał będzie gwarancją wygody użytkowania. 

Skarpety sportowe, wybierane przez mężczyzn, mogą być w kolorze białym. Kolor biały wypada zakładać na siłownię, na rower. Jeśli decydujesz się na założenie krótkich spodni, warto dopasować skarpetki, które mają formę stopek, niewystających ponad linię obuwia sportowego lub wystające niewiele. Stopki będą odpowiednim wyborem również w sytuacjach, gdy w cieplejsze dni zakładamy krótkie spodnie, łącząc je z tenisówkami lub obuwiem sportowym. 

Do sandałów, klapek nie zakłada się skarpet

Skarpety, dobierane do garnituru powinny sięgać połowy łydki, aby siedząc, nie eksponować części łydki ponad linią kończących się nogawek. Kolorystyka skarpet garniturowych powinna być stonowana i dopasowana odcieniem do koloru garnituru. Skarpety powinny być utrzymane w tonie odrobinę jaśniejszym lub ciemniejszym od koloru garnituru, należy wybrać parę gładką, bez wzoru. Zakładając garnitur mniej formalny, o luźnym bądź sportowym kroju, można pokusić się o eksperymenty ze skarpetami na zasadzie kontrastu kolorystycznego lub doboru delikatnej struktury, dopasowanej do charakteru stylizacji: prążki, groszki, kratkę.

Podążając za modą, warto na co dzień zaopatrzyć się w różnorodne, ciekawe kolorystycznie, wzorzyste skarpety, które nieformalnie współgrają ze stylizacją. Męskie skarpety znajdziemy nawet w wersjach z postaciami kreskówek, co może być doskonałą, humorystyczną formą zwrócenia na siebie uwagi w niebanalny sposób.

Skarpety powinny być dostosowane do pory roku i aktualnej pogody. Zimą, wybierając się na narty, warto zaopatrzyć się w ciepłe, sportowe skarpety do kolan, ciepłe, wiosenne dni z kolei warunkują zakładanie cienkich, praktycznych stopek.

Wybór skarpet męskich jest ogromny, warto więc zwrócić uwagę na ten element garderoby i dobierać go odpowiednio, aby dopełniać harmonijnie swoją stylizację.