Szkolenia dla MSP – cennik

Szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw to najlepszy sposób na poszerzenie wiedzy i umiejętności zawodowych zarówno dla właścicieli firm, jak i dla ich pracowników. Na terenie całego kraju można spotkać ofertę wielu szkoleń biznesowych, które okażą się niezwykle przydatne, bez względu na to, w jakiej branży działa konkretna firma. Wiele spośród polskich samorządów organizuje także specjalne projekty skierowane dla małych i średnich przedsiębiorstw. Uczestnicząc w nich, można wziąć udział w szkoleniach na preferencyjnych warunkach.

Jaki jest cennik szkoleń dla małych i średnich przedsiębiorstw?

Ceny szkoleń zawodowych są niezwykle zróżnicowane. Uzależnione są w dużej mierze od tego, jakiego zakresu tematycznego dotyczy konkretne szkolenie. Najtańsze szkolenia, chociażby te z zakresu rozwijania miękkich kompetencji, to koszt około tysiąca złotych za osobę. Nieco tańsze są kursy weekendowe z obsługi programów komputerowych – ich koszt oscyluje w granicach kilkuset złotych za osobę. Są także specjalistyczne szkolenia dotyczące wąskich dziedzin – w tym przypadku koszt udziału w takim szkoleniu może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Planując rozwój zawodowy i myśląc o udziale w szkoleniu, dobrze jest zapoznać się z różnymi wariantami. Istnieje także możliwość dofinansowania szkoleń, choćby z środków unijnych.

Europejskie fundusze na rzecz rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw

Firmy mogą się rozwijać tylko wówczas, jeżeli będą zatrudniać kompetentnych pracowników. Warto inwestować w rozwój zawodowy swoich pracowników – często jest to tańsze niż poszukiwanie osób z dużym doświadczeniem, o które zabiega cały rynek pracy. Środki unijne, choćby te pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego. Gdzie można znaleźć takie szkolenia? Szkolenia skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw, które dofinansowane są ze środków unijnych pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego, dostępne są w bazie usług rozwojowych.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach?

Szkolenia zawodowe organizowane dla małych i średnich przedsiębiorstw to jeden z najlepszych i najbardziej efektywnych sposobów na to, aby w niedługim czasie zdobyć nowe kompetencje i poszerzyć zakres dotychczasowej wiedzy zawodowej. Dzięki licznym dofinansowaniom takie szkolenia są niezwykle atrakcyjne pod względem finansowym. Można uzyskać nawet kilkadziesiąt procent zwrotu kosztów poniesionych na rzecz poszerzania kompetencji zawodowych. W niektórych przypadkach szkolenia tego typu mogą być również całkowicie darmowe.