Pomoc drogowa Warszawa – zakres usług

Decydując się na transport samochodowy musimy liczyć się z tym, że może przydarzyć się usterka na drodze, której sami nie będziemy w stanie naprawić. Niestety sytuacje tego typu zdarzają się niezwykle często, czasem zawodzi mechanika samochodu, innym razem nieostrożność kierowcy, lub niedopatrzenie pewnych drobnych usterek auta. Niestety niejednemu z kierowców przyjdzie prosić o pomoc firmę specjalizującej się w pomocy samochodowej. Postaram się przybliżyć to, jakich usług możemy oczekiwać i jak one wyglądają w rzeczywistości.

Autolaweta, holowanie samochodu

Najczęściej do firm pomocy drogowej zgłaszają się kierowcy, którzy potrzebują autoholowania, lub lawetowania auta. Jest to usługa, która wykonywana jest w ostateczności, w przypadku gdy pojazd posiada usterkę, która uniemożliwia prowadzenie auta i nie jest możliwe szybkie jej naprawienie na miejscu. Auto laweta niestety jest potrzebna również w przypadku poważnych kolizji i wypadków drogowych, są to między innymi zderzenia z innymi pojazdami. Lawetowane, bądź holowane auto zostaje przewiezione na wskazane przez właściciela miejsce – najczęściej jest to niestety zakład mechaniki pojazdowej.

Dowóz paliwa

Niedopatrzenie kierowców często skutkuje tym, że pomoc drogowa wzywana jest do dowiezienia paliwa do pojazdu, który nagle zgasł na środku jezdni i kierowca nie ma możliwości zakupienia go we własnym zakresie. Taka dość satyryczna sytuacja wbrew pozorom zdarza się bardzo często, musimy jednak pamiętać o tym, że auto zastawiające pas ruchu na ruchliwej jezdni stanowi poważne utrudnienie i zagrożenie – należy więc reagować natychmiastowo w tego rodzaju sytuacjach.

Pomoc przy wyciągania pojazdu z rowów, poboczy

Szczególnie podczas jesiennych i zimowych gołoledzi częstym problemem kierowców jest to, że podczas poślizgu auta znajdują się w rowie. Taka sytuacja zdecydowanie nie należy do przyjemnych i niestety w wielu przypadkach kierowca nie jest w stanie poradzić sobie sam. Zgłaszając takie zdarzenie do pomocy drogowej możemy liczyć na sprawne wyciągnięcie auta z rowu specjalnie przygotowanymi do tego celu holownikami. Z pomocą takich urządzeń możemy liczyć na wyciągnięcie auta nie ryzykując uszkodzeń podwozia, czy elementów karoserii.

Pozostałe drobne usterki

Wykwalifikowani fachowcy pomocy drogowej są wzywani często również do zdarzeń takich jak wymiana koła w aucie, otwieranie pojazdu z zatrzaśniętymi kluczami, czy innych drobnych napraw, które uniemożliwiają kierowcy doprowadzenie samochodu do najbliższego zakładu mechaniki pojazdowej.

Nieprzyjemne sytuacje na drogach mogą zdarzyć się każdemu z nas. Pamiętajmy o tym, że zwłaszcza na ruchliwych i często uczęszczanych ulicach dużych miast takich jak Warszawa ważne jest, aby nasza usterka nie blokowała ruchu innym pojazdom. Wybierajmy więc firmę auto pomocy, na której możemy polegać i będziemy pewni, że problem zostanie szybko rozwiązany.

Dowiedz się Więcej na https://ciagutek.pl/pomoc-drogowa-warszawa/