Akcesoria kominowe do ceramicznych systemów kominowych

Ceramiczne systemy kominowe coraz częściej pojawiają się w prywatnych domach, ponieważ jak wiadomo jest to doskonałe rozwiązanie, które nie tylko jest łatwe w utrzymaniu, ale i prezentuje się naprawdę efektownie. Przede wszystkim kominy ceramiczne charakteryzują się tym, że są trwałe i bardzo uniwersalne. Systemy ceramiczne dzięki temu nadają się do pracy, zarówno z kotłami, które są opalane paliwami stałymi, jak i gazem lub olejem. Na pewno na uznanie zasługuje także fakt, że są szybkie w montażu i dzięki temu także dość proste. Warto jednak wiedzieć, że ceramiczne systemy kominowe potrzebują specjalnych akcesoriów. To dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się wcześniej, których z nich na pewno nie może zabraknąć.

Wkłady kominowe

Z całą pewnością jednym z niezbędnych akcesoriów, które sprawdzają się przy ceramicznych systemach kominowych, są wkłady kominowe. Mogą mieć one formę klasycznej misy lub tak zwanej wyczystki. Zarówno misy, jak i wyczystki dostać można w kilku wariantach wielkościowych, dzięki czemu można dobrać je odpowiednio do posiadanego komina. Wkłady kominowe doskonale sprawdzają się przy kotłach opalanych paliwami stałymi, jak i tymi z użyciem gazu, czy oleju. Posiadają one nowoczesne zabezpieczenia, które zapewniają gazoszczelność, co w tym przypadku jest niezwykle istotne dla przestrzegania wszelkich zaleceń bezpieczeństwa.

Daszek kominowy

Kolejnym akcesorium bez którego wprost nie można się obejść jest oczywiście daszek kominowy. Także one dostępne są w wielu wariantach wielkościowych, dzięki czemu jego odpowiednie dopasowanie nie powinno przysporzyć kłopotów. Daszki naturalnie posiadają także nasady, które pełnią bardzo istotne funkcje. Zastosowanie w tym przypadku nasady ma na celu ochronę wewnętrznej części komina na przykład przed opadami atmosferycznymi. Nie jest to bez znaczenia także dla kwestii estetycznych. Tego typu daszki są bardzo proste w montażu, a jednocześnie na tyle trwałe, że spokojnie przetrwają każde warunki atmosferyczne.

Drzwiczki do wyczystki

Na samym końcu nie mogłoby zabraknąć kilku słów o drzwiczkach do wyczystki. Wybierając je, z całą pewnością szczególną uwagę należy zwrócić na materiał, z którego są wykonane. Najlepiej sprawdzają się te ze stali austenitycznej, ponieważ w tej chwili jest to najbardziej odporna na korozje stal, jaką można dostać na rynku. Dodatkowo cechuje się ona ogromną odpornością na żar, dzięki czemu drzwiczki spokojnie wytrzymują nawet temperatury sięgające 600 stopni celsjusza. W tej chwili na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli w przeróżnych wariantach kolorystycznych.