Boazeria świerkowa do sauny – porady „Sauno – Mistrza”

Chyba wszystkim wiadomo, że kąpiel w saunie poprawia krążenie krwi, zwiększa metabolizm, usuwa zanieczyszczenia i toksyny  przez skórę oraz zmniejsza bóle mięśni. Sauny są znane z tego, że zmniejszają stres ze względu na spokojny, medytacyjny charakter kąpieli. W połączeniu z rodziną lub przyjaciółmi, sauna zapewnia spędzenie dobrze czasu na wspólnej zabawie. Po treningu mięśnie będą się rozluźniać i regenerować szybciej dzięki ciepłu, który daje sauna. Sauny są uważane za „ luksus”, podnoszą wartość Twojej posiadłości.  Zazwyczaj, sprzedając swoją nieruchomość, możesz oczekiwać podwojenia kwoty zapłaconej za saunę.

Boazeria do sauny

Boazeria drewniana ze świerka to doskonały wybór do każdej sauny mieszkalnej lub komercyjnej. Jakościowy, rustykalny wygląd  jest bardzo tradycyjny i piękny dzięki unikalnemu słojowi drewna. Drzewa świerkowe są powoli uprawiane, głównie na półkuli północnej, są zdrowe i wytrzymałe. Deski z tego iglastego drzewa posiadają mocne sęki, które ożywiają jednolitą powierzchnię. Świerk wydziela niewiele żywicy, a drewno zachowuje swój jasny kolor przez wiele lat. Drewniane wykończenie sauny dopełni projekt sauny, wystarczy zmierzyć długości i szerokości, aby uciąć na wymiar i dokładnie dopasować elementy.

Dzięki temu, że świerk posiada dużą gęstość, a co za tym idzie świetnie kumuluje temperaturę doskonale nadaje się do wykończenia saun. Jest również lekki i miękki( wyczuwalne głównie w dotyku), co ułatwia jego obróbkę i  zmniejsza koszty transportu. Nie przeszkadza to jednak w tym, że świerk jest mocny i dostatecznie elastyczny, by stworzyć z niego doskonałą boazerię.

Boazeria świerkowa – cena

Niskie koszta związane z pozyskaniem świerkowych paneli, stawiają ten rodzaj boazerii w ścisłej czołówce producentów wykończeń do saun. Trwałe i wytrzymałe panele boazeryjne wykonane ze świerku mają przyjemny zapach i zachowują ten świeży leśny zapach przez wiele lat. Roczne pierścienie przyrostu w drewnie nadają powierzchni żywy wygląd. Boazeria wykonana ze świerku wciąga wilgoć, gdy jest ciepło, kiedy korzystamy z sauny, natomiast w momencie wygaszenia pieca, gdy temperatura spada i robi się chłodno, oddaje wilgoć na zewnątrz. Stosowanie odpowiedniego drewna daje gwarancję ścianom, że nie będą się wykrzywiać lub wypaczać. Konserwacja paneli polega na okresowym powlekaniu ich specjalnym płynem impregnującym.

Oprócz tradycyjnej boazerii naściennej, z drewna świerkowego można wykonać podłogę, drzwi, czy też wygodne ławki. Panele osadza się na aluminiowych profilach, żeby drewno nie chłonęło wody z podłogi, oraz tworzyło przewietrzną szczelinę między ścianą, a boazerią.

Więcej cennych informacji na temat świerkowej boazerii do sauny znajdziesz na www.saunahome.pl/