Księgowość i rozliczenia w UK z pomocą biura

W Wielkiej Brytanii przebywa wielu obcokrajowców, którzy przybyli na Wyspy w celach zarobkowych. Jeśli chodzi o Polaków, w ostatnich latach chętnie wybierają inne kierunki emigracyjne, ale Wielka Brytania, w której funkcjonuje przejrzysty i pod wieloma względami korzystny dla przedsiębiorców system podatkowy, nadal zajmuje wysoką pozycję w zestawieniu.

Podatki w UK to temat szeroko omawiany w różnego typu publikacjach, dotyczących życia Polaków w Anglii. Wiele z nich porusza kwestię polskich biur księgowych. Księgowość i rozliczenia w UK z pomocą biura to pewność, że dokumentacja firmy prowadzona jest z należytą starannością, a wszelkie opłaty, zestawienia i rozliczenia trafiają do brytyjskich urzędów na czas.

Polskie biuro księgowe w UK – usługi księgowe i rozliczenia podatkowe

Prowadzone przez Polaków biura księgowe w Wielkiej Brytanii kierują swoją ofertę przede wszystkim do tych osób, które prowadzą działalność w formie spółki Limited oraz do osób samozatrudnionych. Polski księgowy UK zajmuje się zatem kompleksową obsługą księgową spółek prawa handlowego oraz działalności Self Employed/Sole trader. W większości przypadków są to firmy prowadzone przez Polaków, ale z oferty polskich placówek księgowych mogą skorzystać również Brytyjczycy, jak i imigranci pochodzący z innych krajów niż Polska.

W ofercie polskich biur księgowych znajdują się przede wszystkim usługi księgowe oraz rozliczenia podatkowe dla firm i osób fizycznych. Zgodnie z brytyjskim prawem podatkowym spółki Limited oraz osoby samozatrudnione mają obowiązek składania rocznych sprawozdań finansowych dotyczących osiągniętych przychodów, kosztów, jak i wypracowanego zysku, dla którego wyliczany jest podatek. Biura księgowe zajmują się zatem rozliczaniem podatku Corporation Tax oraz Income Tax, jak i podatku Tax Return oraz podatku VAT.

Co jeszcze należy rozumieć poprzez księgowość i rozliczenia w UK z pomocą biura? Klienci biur księgowych mogą liczyć na darmowe konsultacje przed rozpoczęciem działalności, wsparcie podczas rejestracji spółki Ltd działalności Self Employed, prowadzenie ksiąg rachunkowych i podsumowania roku podatkowego, pomoc przy rejestracji podatku VAT i kwartalne rozliczenia VAT, kompleksowe prowadzenie listy płac, jak i sporządzanie sprawozdań finansowych.

Księgowość i rozliczenia w UK z pomocą biura a usługi dodatkowe

Kompleksowa obsługa księgowa firm i sporządzanie rozliczeń podatkowych w UK to nie jedyne usługi oferowane przez polskie biura księgowe, choć z pewnością księgowość i rozliczenia stanowią podstawowy filar działalności tego typu placówek. Dziś jednak oczekujemy, że biuro księgowe pomoże w sporządzeniu planu biznesowego i uzyskaniu dofinansowania do nowej działalności. Oczekujemy, że zajmie się badaniem płynności finansowej firmy i przygotowaniem budżetu. Oczekujemy również, że pomoże przygotować firmę do brexitu, który dla wielu przedsiębiorców, zarówno Brytyjczyków, jak i imigrantów prowadzących działalność na terenie Wielkiej Brytanii, wciąż stanowi wielką niewiadomą.