Najmodniejsze motywy kalendarzy książkowych na rok 2022

Spośród gadżetów reklamowych na szczególną uwagę zasługują wyróżniające się walorami praktycznymi. Pośród nich niezmienną popularnością od dekad cieszą się kalendarze książkowe. Ostatni okres to zwiększona popularność wszystkiego, co kojarzy się z naturą i troską o środowisko. Na czasie jest także klasyczna elegancja.

Przydatność na co dzień

Kalendarze książkowe nadal są popularne, choć wiele osób korzysta z notatek elektronicznych, używając smartfonów. Wciąż gustowny kalendarz, gdzie można zanotować daty spotkań prywatnych czy służbowych, stanowi godny uwagi prezent dla klientów czy partnerów biznesowych. Ważne, aby kalendarz był wykonany starannie, z dbałością o detale i z wysokiej jakości materiałów. Możliwość umieszczenia w środku czy na okładce loga firmy, nazwy i danych adresowych to ważny atut. Kalendarz książkowy z promującą markę grafiką robi wrażenie, będąc skutecznym nośnikiem promocyjnym. Co ważne, taki gadżet jest wykorzystywany na co dzień i sporadycznie ląduje na dnie szuflady czy w koszu na śmieci – a taki los spotyka wiele innych akcesorów reklamowych.

Trendy na rok 2022

Tematem dominującym jest ekologia. Dlatego ceniony producent kalendarzy – firma Lediberg – przygotował kilka kolekcji na rok 2022, w których dużą część zajmuje tematyka ekologiczna. Filozofią firmy jest to, aby produkcja kalendarzy, jak najmniej negatywnie oddziaływała na środowisko. Stąd poza papierem pozyskiwanym z recyclingu do produkcji kalendarzy używa się farb wolnych od metali ciężkich czy ekologicznych klejów. Ciekawostką jest to, że kolekcja Appeel obejmuje kalendarze i notesy wykonane z papieru jabłkowego – pozyskuje się go z odpadów przetwórczych, powstałych podczas produkcji soków, przecierów czy musów jabłkowych.

Inną propozycją jest kolekcja Ivory, czyli linia notesów i kalendarzy w klasycznym stylu. Proste i gustowne wzornictwo, zaokrąglone narożniki oraz elegancki ozdobny papier chamois dopełniają całość. Dla miłośników klasyki i włoskiego designu Lediberg na rok 2022 przygotował linię Castelli Milano. Obejmuje ona zarówno tradycyjne, jak i abstrakcyjne wzornictwo. Oczywiście kalendarze książkowe tej serii prezentują się nad wyraz stylowo; do tego satynowa zakładka i uchwyt na długopis czy pióro sprawiają, że korzystanie z notesu jest przyjemniejsze niż dotychczas.

Zamawiając notesy czy kalendarze książkowe, można personalizować je na kilka sposobów. Wybrany nadruk może być umieszczony na zewnętrznej stronie okładki (z tyłu, z przodu, na boku), wewnątrz czy nawet na tasiemce.

Sprawdź ofertę na kalendarze książkowe na rok 2022: https://www.lediberg.com.pl/kalendarze-1.