Sprawdź zakres ubezpieczenia dziecka w szkole, a jeśli nie jest zadowalające – wybierz lepsze

Zapewnienie dziecku w wieku szkolnym dodatkowej ochrony w postaci ubezpieczenia NNW to niewątpliwie dobra decyzja. W jaki sposób wybrać najkorzystniejszą polisę ubezpieczeniową dla swojej pociechy?

Większość szkół oferuje swoim uczniom możliwość wykupienia ubezpieczenia NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków, w preferencyjnych cenach. Niższa cena oznacza jednak najczęściej również mniejszy zakres ochrony, dlatego warto wcześniej zapoznać się z warunkami polisy.

Co oferuje ubezpieczenie szkolne?

Szkolne ubezpieczenie NNW pozwala na uzyskanie odszkodowania, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku skutkującego uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią. Należy przy tym podkreślić, że nie dotyczy to tylko zdarzeń, które miały miejsce w szkole. Polisa działa również poza nią – przez 24 godziny na dobę.

Rodzice często decydują się na wykupienie takiego ubezpieczenia, aby zapewnić swojemu dziecku dodatkową ochronę. Warto jednak zaznaczyć, że do dyspozycji są także inne polisy dla dzieci, które mogą zapewnić im znacznie lepszą ochronę.

Co zamiast szkolnej polisy ubezpieczeniowej?

Polisy ubezpieczeniowe oferowane przez szkoły to polisy grupowe, w ramach których każdy ubezpieczony zostaje objęty taką samą ochroną. Niestety, często zdarza się, że jej zakres nie jest zbyt szeroki lub też kwoty odszkodowania, które można uzyskać, są bardzo niskie. Właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z ubezpieczenia oferowanego w szkole, warto dokładnie sprawdzić jego warunki.

Jeżeli nie zadowala nas oferta dostępna za pośrednictwem szkoły, możemy z niej zrezygnować, gdyż jest to ubezpieczenie całkowicie dobrowolne. Zamiast tego możemy samodzielnie wykupić polisę, która zagwarantuje lepszą ochronę dziecka, np. polisę na życie. Wprawdzie w tym przypadku ceny na ogół są już wyższe, ale za to otrzymujemy polisę, która będzie oferowała szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wyższe kwoty ewentualnego odszkodowania.

W celu wyboru najlepszej polisy dla dziecka najlepiej skonsultować się ze specjalistami w dziedzinie ubezpieczeń, na przykład z firmy CUK Ubezpieczenia, którzy będą mogli przeanalizować konkretny przypadek, a następnie zasugerować najlepsze ubezpieczenia z oferty przodujących towarzystw ubezpieczeniowych.