Wykorzystanie środków unijnych w firmie – jak poradzić sobie z biurokracją?

Twojej firmie udało się pozyskać środki unijne na działalność? A może dopiero chcesz zacząć się o nie ubiegać? W każdym z tych przypadków warto poszukać pomocy u fachowców w tej właśnie dziedzinie. Wtedy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik!

Unia Europejska oferuje przedsiębiorcom szeroką gamę programów, które pozwalają im na pozyskanie środków na działalność. Mogą być one przeznaczone między innymi na stworzenie nowych miejsc pracy, szkolenia czy też na rozwój przedsiębiorstwa.

Środki unijne dla firmy bez tajemnic

Żeby pozyskać środki, firma musi spełnić szereg wymagań. Z tym wiąże się zwykle konieczność dostarczania różnych dokumentów czy wypełniania wniosków. Aby wszystko odbyło się bez problemów, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy biur, które mają w tym doświadczenie!

Biura zajmujące się pozyskiwaniem i realizacją funduszy dla klientów biznesowych, na przykład firma Seka, mogą zaoferować im pełną gamę usług. W ramach obsługi przedsiębiorstwo może wówczas otrzymać kompleksowe wsparcie – od momentu przygotowania odpowiednich wniosków, aż do zamknięcia projektu i sporządzenia kończącej go dokumentacji.

Pomoc doświadczonych profesjonalistów

Usługi, jakie można uzyskać w ramach pozyskiwania i realizacji funduszy z Unii Europejskiej to między innymi:

  • doradztwo dotyczące pozyskiwania funduszy,
  • przygotowywanie i składanie odpowiednich wniosków o dofinansowania,
  • przygotowywanie dokumentacji dotyczącej podpisania umowy,
  • uruchomienie projektu wraz ze stworzeniem właściwych dokumentów,
  • przygotowywanie i realizacja szkoleń,
  • zarządzanie projektami unijnymi,
  • przygotowania i pomoc w przypadku kontroli,
  • rozliczenia finansowe związane z projektem.

Liczne korzyści

Skorzystanie z fachowej obsługi tego typu niesie ze sobą wiele korzyści. To nie tylko pewność, że wszystko będzie zrealizowane zgodnie z przepisami, ale również duża oszczędność czasu związana z biurokracją – wtedy wszystkim, co niezbędne, zajmują się specjaliści w tej właśnie dziedzinie.

Firma Seka zajmuje się projektami unijnymi już od ponad 12 lat. Od tego czasu zrealizowała dl swoich klientów kilkadziesiąt projektów szkoleniowych oraz szkoleniowo-doradczych dotyczących pozyskiwania środków z Unii Europejskiej.