Biuro tłumaczy – cennik

W świecie milionowych, międzynarodowych transakcji, praca tłumacza jest jedną z najbardziej pożądanych na rynku. Każdego dnia biznesie czy w świecie nauki stykamy się z koniecznością tłumaczeń dokumentów, papierów, czy nawet całych spotkań, na których się znajdujemy – my lub nasi goście. Warto więc bliżej przyjrzeć się ofercie jednych z najlepszych biur tłumaczeń.

TRANSLAVOX Tłumaczenia

Oczywiście jednym z najczęściej branych pod uwagę kryteriów przy wyborze biura jest ich cena. Warto jednak zwracać uwagę również na jakość czy szerokość oferty. TRANSLAVOX działa przede wszystkim w Szczecinie i Poznaniu. Najtrudniejsze – tłumaczenia symultaniczne można mieć już od 1000 zł do 4h pracy, tłumaczenia konsekutywne – za połowę ceny. Tradycyjne pisemne tłumaczenia, na przykład techniczne to koszt od 40 zł/str., przysięgłe od 50 zł/str. czy biznesowe już od 35 zł/str.

Biuro Tłumaczeń Alingua

To biuro tłumaczeń ma nieco inne podejście do kwestii cennika za swoje usługi. Swoim klientom proponuje możliwość skorzystania z pakietów, z których każdy cechuje coś innego. Do wyboru jest wariant Basic, standard oraz prestige w czterech grupach językowych. W grupie Basic, dostępnej od 27 zł, klient otrzymuje 2 osoby zajmujące się projektem, a także zgodność z normą ISO 9001:2015 i przygotowanie plików do tłumaczenia OCR. W drugim przypadku, kosztującym od 36 złotych, można liczyć również na tłumaczenie oraz korektę. Wariant prestige, liczony od 57 złotych, zapewnia dodatkowo weryfikację poprawności. Tłumaczenia ustne wyceniane są indywidualnie.

Biuro tłumaczeń KONTEKST

To kolejna firma będąca za pan brat ze swoimi klientami oraz ich potrzebami, szczególnie tymi, które związane są z formą rozliczenia. Ofertę kierują do wszystkich ceniących sobie szybkość pracy oraz pełen profesjonalizm. Ceny liczone są tak, jak najbardziej odpowiada to klientowi, a więc rozliczenie może być na podstawie ilości słów, stron, znaków, sztuk, godzin pracy czy ryczałtu. To jedna z bardziej innowacyjnych form rozliczenia, z pewnością warta wzięcia pod uwagę. Cena uzależniona jest również od formatu pliku, terminu realizacji zamówienia, kombinacji językowych czy wielkości zamówienia.

Agencja Tłumaczeń LEMON

Firma zajmuje się kompleksową i profesjonalną obsługą szkoleń i konferencji, tłumaczeniami ustnymi, w tym symultanicznymi oraz standardowymi, pisemnymi. W tym wypadku jednak wszelkie ponoszone przez klienta koszty tłumaczenia ustalane są indywidualnie, po odbyciu stosownej rozmowy z przedstawicielem firmy.