Co sprawia, że włoskie kosmetyki naturalne są uznawane za najlepsze na świecie?

Nie od dziś wiadomo, że włoskie kosmetyki są uznawane za najlepsze jakościowo na świecie. Na takie przekonanie składa się wiele czynników.

Kosmetyki wytwarzane z surowców roślinnych

Pierwszą zaletą włoskich kosmetyków skutkującą ich przewagą nad pozostałymi kosmetykami dostępnymi na rynku jest fakt, że są one wytwarzane w z surowców roślinnych uprawianych w bliskiej odległości od miejsca wytwarzania konkretnego kosmetyku. Zgodność z, tak zwaną, filozofią km 0 gwarantuje najwyższą jakość produktów, ponieważ producent który zna rolników dostarczających mu komponenty, w każdym momencie może sprawdzić ich jakość i sposób wytwarzania.

Producenci włoskich kosmetyków rygorystycznie selekcjonują składniki stosowane w kosmetykach i skupiają się jedynie na tych naturalnego pochodzenia. Eliminuje w ten sposób stosowanie w nich parabenów, GMO, syntetycznych konserwantów i wielu innych sztucznych składników często znajdujących się w konkurencyjnych kosmetykach. 

W 1986 roku we Włoszech powstał ruch społeczny Slow Food sprzeciwiający się spożywaniu tak zwanego śmieciowego jedzenia. Organizacja zajmuje się promowaniem zrównoważonego i ekologicznego rolnictwa, które w dalszej konsekwencji ma wpływ na powstanie najwyższej jakości składników stosowanych w kosmetykach.

Wiele ekologicznych produktów zwraca uwaga nie tylko na własny skład, ale również ochronę środowiska w czasie ich produkcji.

Kosmetyki ekologiczne w Włoch

Włochy nazywane Bel Paese (piękny kraj) obdarowuje producentów ekologicznych kosmetyków ogromnym bogactwem przyrody. Korzystne położenie Italii w basenie Morza Śródziemnego, bliska odległość zarówno Alp i Afryki gwarantują różnorodność flory i fauny – cytrusy, liczne ekstrakty roślin i zioła idealnie nadają się do wykorzystania w kosmetyce organicznej pozwalającej na naturalną pielęgnacje ciała przywracającą równowagę i harmonię życia.

Wiele krajów ze względu na klimat musi sprowadzać składniki z innych krajów zagranicznych. Dobrym przykładem są drzewka oliwne, z który wytwarzana jest niezastąpiona oliwa z oliwek, stanowiąca bazę dla większości kosmetyków. Transportowanie jej do dalej położonych krajów znacząco przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. Problem ten nie dotyczy natomiast włoskich kosmetyków, ponieważ składnik ten jest już praktycznie gotowy w kraju.

Włoscy producenci nastawieni na świadomych klientów poświadczają ekologiczne powstanie ich produktów licznymi certyfikatami potwierdzającymi między innymi ICEA, AIAB, Vegan OK,  a także ECOCERT czy Demeter.

Więcej o słynnych włoskich kosmetykach dowiesz się ze strony www.naturalniewloskie.pl