Gdzie najlepiej zamówić bloczki samokopiujące?

Bloczki samokopiujące to bardzo przydatna rzecz w każdej firmie. Dzięki nim łatwo i szybko można kopiować dokumenty wystawiane ręcznie. Dawniej do kopiowania wykorzystywano kalkę, która miała jednak swoje wady, brudziła przez co była mniej komfortowa w użyciu. Także jakość kopii często pozostawiała wiele do życzenia. Dzisiejsze druki samokopiujące nie brudzą, mają estetyczny wygląd i są łatwe w użyciu. Jakość kopii również jest dużo lepsza i trwalsza. Każdy, komu zdarza się wypisywać ręcznie np faktury lub inne dokumenty powinien się zaopatrzyć w bloczki i druki kopiujące, żeby mieć je zawsze pod ręką. Najczęściej spotykane rodzaje bloczków kopiujących to: faktura, paragon, KW – dowód wypłaty, KP – dowód wpłaty.

Bloczki samokopiujące – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów druków kopiujących i tylko od klienta zależy, które z nich najbardziej odpowiadają potrzebom jego firmy. Dostępne są w wersji czarno białej, dwukolorowe, trójkolorowe lub wielokolorowe. Strona oryginału zwykle jest biała, a kolejne strony np żółte lub różowe. To klient wybiera format, kolorystykę, rodzaj przeznaczenia takiego druku. Dostępna jest też opcja numeracji stron. Bloczki są drukowane przeważnie na wysokiej jakości papierze o gramaturze 60 g m2, posiadają usztywnioną tekturkę, która służy do oddzielenia kolejnych stron kompletu formularza w bloczku podczas kopiowania. Można wybrać rodzaj klejenia po krótszej lub dłuższej stronie.

Zakres możliwości wyboru bloczków kopiujących jest naprawdę szeroki. Pozostaje kwestia gdzie najlepiej je kupić. Gotowe druki samokopiujące są do kupienia w większości sklepów papierniczych, gdzie zwykle można je dostać na sztuki. Nie jest to jednak opłacalne w przypadku, kiedy potrzebny jest większy nakład i konkretny typ dokumentu dostosowany do potrzeb danej firmy. Dostępne od ręki są przeważnie uniwersalne wzory, np faktura, paragon czy druki KW, KP.

Gdzie zamówić druk bloczków samokopiujących?

Istnieje jednak świetna alternatywa pozwalająca zaoszczędzić pieniądze i dostosować zamówienie do indywidualnych potrzeb. Bloczki samokopiujące można zamówić oczywiście w internetowych drukarniach np: Druczki.eu oraz studiach poligraficznych, które zajmują się szeroko pojętym drukiem offsetowym. Poprzez stronę internetową wygodnie i szybko można złożyć zamówienie wybierając dokładne parametry, wzory i ilości. Konkurencja na rynku online jest duża, dzięki czemu ceny są korzystne, a jakość wysoka. Zrealizowane zamówienia dostarczane są wysyłkowo więc odległość nie stanowi przeszkody by wybrać najkorzystniejszą z ofert. To najlepszy sposób żeby uzyskać wysoką jakość produktu w optymalnie korzystnej cenie.