Podróbki popularnych marek zapachowych są zmorą rynku kosmetycznego. Jak nie dać się nabrać i nie kupić podróbki? Czym właściwie różnią się perfumetki od oryginalnych perfum?
Uważne czytanie ofert
Przede wszystkim warto uważnie sprawdzać oferty i nie zaopatrywać się w zapachy w niepewnych źródłach. Wielu sprzedawców już na poziomie opisu produktu wysyła sygnały świadczące o tym, że ich produkty są nieoryginalne. Zamiast jasno napisać, że produkt ma taką i taką nazwę oraz markę, następuje kluczenie w temacie i zwroty typu „pachnie jak”. Ważnym komunikatem jest także cena. Choć zdarzają się niezwykłe okazje cenowe, nie można się oszukiwać – oryginalne perfumy zawsze będą kosztować więcej. Nie sposób kupić zapachu od Chanel za kilkadziesiąt złotych. W renomowanych, stacjonarnych perfumeriach można być pewnym oryginalności produktów – ale co z zakupami w Internecie? Warto tutaj poznać się bliżej z forami zrzeszającymi miłośników perfum, którzy mają w swoich społecznościach konkretne listy polecanych i niepolecanych źródeł pachnideł.
Nie każdy ma tyle pieniędzy, żeby pozwolić sobie na zakup oryginalnych perfum w 100ml flakoniku. Ceny takich perfum dochodzą nawet do 800zł. Idealna alternatywą dla takich osób są perfumetki oryginalnych perfum, które są w mniejszych 20ml ampułkach, ale ich cena także jest znacznie niższa.
Analiza flakonika i zapachu
A kiedy już się przydarzyło – i trzymasz w dłoni flakonik, nie wiedząc czy to faktycznie TEN zapach? Produkty podrabiane zawsze różnią się od oryginalnych niejako na dwóch poziomach. W wyglądzie flakonika, kartonika i samej konstrukcji zapachowej. Fałszywki są niskobudżetowe, zatem nie dbają tak o szczegóły, jak markowi producenci. Żeby móc odróżnić oryginał od podróbki przyda się trochę orientacji, zatem warto przejść się do wiarygodnej, sieciowej perfumerii i sprawdzić jak tam prezentuje się dana rzecz i porównać ją z posiadaną przez siebie. Perfumetki miewają silne zapachy, lecz woni nie mierzy się siłą, a jakością… Oryginalny, markowy zapach rozwija się i jest niejednoznaczny. Podrabiany natomiast jest bardziej płaski, niejako zawsze utkwi w pewnym punkcie i nie chce podążyć dalej. Perfumetki mają też w sobie więcej alkoholu, który bywa wyczuwany mocno już w czasie pierwszego psiknięcia. Zawsze warto też sprawdzić numer seryjny na dole flakonika.