Jaki kolor zasłon pasuje do salonu utrzymanego w szarościach?

Coraz więcej mieszkań zaprojektowanych w minimalistycznym lub zyskującym popularność skandynawskim stylu, jest utrzymanych w różnych odcieniach szarości. Taki wystrój jest bardzo nowoczesny i niezwykle efektowny, jednak dobranie do niego dodatków może sprawiać trudność. Przyjrzyjmy się zatem jakie zasłony będą pasować do salonu w odcieniach szarości.

Szarość

Dokładnie tak. Jeśli chcesz otrzymać jednolity, wręcz monochromatyczny efekt wybierz jeden z wielu odcieni szarości. Postaw na bardzo jasną, wręcz gołębią barwę, w przypadku gdy większość mebli i dodatków jest ciemna. Odwrotnie natomiast jeśli dominują jasne odcienie. Wtedy wybierz ciemne, grafitowe zasłony. Pomieszczenie utrzymane wyłącznie w jednym kolorze, natomiast w wielu jego odcieniach wygląda niezwykle interesująco.

Biel

Aby przełamać dominację jednego koloru, ale równocześnie pozostać w obrębie chłodnych i stonowanych barw wybierz ponadczasową biel. Nie tylko rozjaśni wnętrze, ale również zwróci szczególną uwagę na tę część pomieszczenia. Jeśli dodatkowo postawisz na parapecie zielone kwiaty w białych lub złotych doniczkach, salon stanie się bardziej przytulny. Ponadto wybór zasłon jako właśnie tego jednego wyróżniającego się białego elementu jest o tyle trafny, że biel bardzo ładnie będzie przepuszczać światło, dzięki czemu pomieszczenie uzyska jeden świetlisty punkt nadający mu zupełnie innego charakteru.

Granat, zieleń

Ciemne i mocno nasycone barwy sprawdzą się doskonale jeśli chcesz wprowadzić barwę, która będzie spójnie komponować się z szarością, ale równocześnie przełamie jednostajną kolorystykę. Jest to połączenie dzięki, któremu uzyskasz niezwykle elegancki efekt, a wnętrze nabierze nowoczesnego charakteru. Pamiętaj jednak, że są to kolory, które przyciemnią pomieszczenie. Zdecyduj się więc na nie jeśli gama kolorystyczna Twojego salonu opiera się głównie na jaśniejszych odcieniach.

Żółty, pomarańczowy

Takie zestawienie bardzo ociepli wnętrze. W połączeniu  z szarym kolory tę będą wyglądać świetliście. Wprowadzą wiele świeżości i ożywią salon. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na tak intensywny i przykuwający uwagę kolor, wybierz w nim tylko zasłony. Nie dodawaj poduszek, dywaników czy koca w tych samych odcieniach. Inne dodatki rozmyłyby efekt i wprowadziły chaos.

Wzory

Zdecydowane wzory mogą być ciekawym urozmaiceniem jednokolorowego wnętrza. Grube poziome pasy (np. w klasycznym połączeniu czerni i bieli), duże kwiaty w malarskim stylu lub geometryczne aplikacje wprowadzą odrobinę szaleństwa. Nie stawiaj jednak na drobne lub bardzo kolorowe wzory np. kropki czy malutkie listki. Zaburzą one spójny wystrój salonu.

Więcej ciekawych pomysłów aranżacji salonów znajdziesz na stronie swiatfiranzaslon.pl

Świat firan i zasłon - sklep