Odkup odszkodowania komunikacyjnego – Warszawa

Wielu kierowców było ofiarą kolizji komunikacyjnej. W takim przypadku procedura zwykle wygląda tak samo. Spisuje się ze sprawcą kolizji odpowiednie sprawozdanie oraz zgłasza wniosek o wypłatę odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. Najczęściej ubezpieczyciel wypłaca środki bez przeszkód w przeciągu kilku dni. Bywa jednak tak, kiedy ubezpieczyciel zwleka z decyzją o wypłacie środków. Wówczas szuka się skutecznego sposobu na odzyskanie odszkodowania.

Odkup odszkodowania

Jednym z takich sposobów jest sprzedaż odszkodowania. Na rynku funkcjonuje bowiem coraz więcej firm, które odkupują odszkodowania komunikacyjne. Czasem proces ten określa się także jako cesja wierzytelności. Odkup odszkodowania jest bardzo prosty i co ważne często bardzo korzystny dla wielu kierowców, który mają problemy z odzyskaniem odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. W takim przypadku kierowca, który posiada roszczenie wobec firmy ubezpieczeniowej może sprzedać je firmie TB Ekspert, która takie roszczenia skupuje. Po dokonaniu cesji kierowca niemal natychmiast otrzymuje środki finansowe. Teraz to podmiot, który wykupił odszkodowanie podejmuje działania w celu pozyskania środków finansowych od firmy ubezpieczeniowej. Trzeba jednak wiedzieć, iż często sprzedając odszkodowanie kierowca może otrzymać mniejszą kwotę niż mógłby uzyskać od ubezpieczyciela. Jednak najważniejszą korzyścią jest tutaj czas, czyli otrzymanie środków niemal natychmiast.

Jak to wygląda w praktyce?

Aby sprzedać swoje roszczenie do odszkodowania komunikacyjnej w pierwszej kolejności należy wybrać firmę skupującą takie odszkodowania. Na rynku funkcjonuje ich dość sporo. Możne je łatwo znaleźć w sieci wpisując w wyszukiwarce „odkup odszkodowania komunikacyjnego Warszawa”. Po znalezieniu i wyborze firmy kolejnym krokiem jest złożenie odpowiedniego wniosku. Firma rozpatrzy wniosek i w przypadku pozytywnej decyzji przedstawi swoją ofertę. Oferta dotyczy oczywiście wysokości kwoty, za którą firma jest w stanie odkupić odszkodowanie. Jeśli oferta jest satysfakcjonująca można podpisać odpowiednią umowę, a tym samym dokonać cesji wierzytelności. Sama procedura nie jest skomplikowana i co ważne wszystko trwa bardzo krótko. Dzięki temu rozwiązaniu poszkodowany może uniknąć choćby długiej batalii z firmą ubezpieczeniową w sądzie.

Jakie korzyści?

Jak już wspomniano usługa odkupienia odszkodowania komunikacyjnego niesie ze sobą wiele korzyści. Pierwszą nich jest możliwość otrzymania środków finansowych w bardzo krótkim czasie. Jest to idealne rozwiązanie w sytuacji kiedy firma ubezpieczeniowa odmawia wypłaty odszkodowania lub jego części i poszkodowanego może czekać długa walka o swoje środki. Po drugie cała procedura trwa niezwykle szybko i nie jest skomplikowana. Nie może zatem dziwić, iż usługa ta cieszy się coraz większą popularnością wśród kierowców. Na rynku powstaje także coraz więcej firm, które oferują odkupie odszkodowania. Warto jest zatem wszystkie te oferty przeanalizować, aby być gotowym w razie ewentualnej kolizji i problemów z uzyskaniem odszkodowania.