Poznaj 3 najlepsze sposoby na pozbycie się swoich starych książek

Każdy z nas ma na półkach książki, które otrzymał w prezencie i które kompletnie nie trafiły w nasze gusta, są takie, które przeczytaliśmy tyle razy, że nie mamy zamiaru do nich wracać lub okazały się tak podłą literaturą, że na myśl o powracaniu do nich przechodzą nas dreszcze. Są na szczęście lepsze sposoby na pozbycie się ich z domu, niż wyrzucanie na śmietnik.

Sposób pierwszy: podarowanie książek

Nie brakuje wokół nas zarówno instytucji, jak i inicjatyw, które chętnie skorzystałyby z możliwości pozyskania książek całkiem za darmo – nawet tych niechcianych. Co dla jednych jest niepotrzebne i nietrafiające w gusta, dla innych może być spełnieniem czytelniczych marzeń. W okolicy z pewnością znajdzie się miejska czy instytucjonalna biblioteka, dom opieki społecznej, świetlica środowiskowa, dom kultury czy inne instytucje pożytku publicznego, posiadające zwykle bardzo ograniczone środki na zakup materiałów, w tym właśnie książek. Zawsze możesz również popytać po rodzinie, czy ktoś nie zechciałby od ciebie wziąć taką czy inną pozycję.

Sposób drugi: wymiana książek

Co jakiś czas  z inicjatywy czy to biblioteki, czy to najróżniejszych organizacji pojawia się możliwość przyniesienia swoich własnych książek i wymienienia je z innymi uczestnikami przedsięwzięcia, którzy przynieśli swoje propozycje. Dzięki temu można upolować naprawdę ciekawe pozycje literackie, o które byłoby ciężko na przykład w bibliotekach czy w księgarniach. Największym hitem w takich przypadkach pozostają jednak te najpopularniejsze książki.

Sposób trzeci: sprzedanie książek

Mało kto pamięta, że w starodawnych, ale wciąż działających antykwariatach można nie tylko kupić, ale również sprzedać książki, o ile nie są podręcznikami. W przypadku antykwariatów cena nie będzie jednak zbyt wysoka. Możesz również spróbować szczęścia wystawiając książki na sprzedać poprzez media społecznościowe czy platformę Allegro. Podstawą takich działań jest wykonanie ostrych, rzeczywistych zdjęć i dokładne opisy z adnotacją, że wyprzedawana jest domowa biblioteczka – tak na wszelki wypadek, aby oddzielić się od całej reszty wielkich firm. Jeśli nie masz czasu na prowadzenie aukcji internetowych, książki możesz również oddać do skupu online*, który prowadzony jest przez antykwariat-amicus.pl. W nich jednak nie ma co liczyć na wysokie ceny. Plusy? Możesz tu często sprzedać również podręczniki szkolne. Sprawdzaj również informacje związane z kiermaszami książek, to również świetna okazja do pozbycia się swoich zbiorów w całkiem niezłych cenach.

*Nie wyceniamy książek online! Zlecenia realizujemy na terenie Warszawy i bliskich okolic.