Woda mineralna Żywiec Zdrój – skład

Tego, jak ważne jest picie wystarczającej ilości wody nie trzeba w dzisiejszych czasach przypominać. Co jakiś czas można natknąć się na ten temat w telewizji czy prasie a także w radiu. Jednak jak wybrać dobrą wodę mineralną? Która jest najlepsza? Oczywiście należy zapoznać się ze składem – producent ma obowiązek podać zawartość minerałów takich jak magnez, sód, potas i inne pierwiastki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać wodę, która jest bogata w minerały, a dzięki temu my czujemy się lepiej i jesteśmy zdrowsi.

Woda Żywiec zdrój – jaki ma skład?

Bardzo popularną wodą mineralną jest woda mineralna Żywiec Zdrój – można ją znaleźć w praktycznie każdym sklepie. Na każdej etykiecie podana jest zawartość jonów, czyli kationów i anionów (jonów dodatnich i ujemnych). Są to składniki mineralne, które rozpuszczają się w wodzie. Informacja na butelce wody Żywiec Zdrój zawiera zawartość minerałów w 1 litrze wody i przedstawia się następująco:

  • anion wodorowęglanowy – 281,00 mg/litr
  • kation magnezowy – 29,50 mg/litr
  • kation wapniowy – 59,30 mg/litr
  • kation sodowy – 1,70 mg/litr

Natomiast suma wszystkich jonów, czyli składników mineralnych wynosi 408,20 mg/litr. Anion wodorowęglanowy w wodzie to substancja, której w dużych ilościach nie powinny przyjmować osoby cierpiące na nadkwasotę. Kation magnezowy jest niezwykle ważny do prawidłowego działania mózgu. Również osoby, które spożywają duże ilości kawy każdego dnia powinni zwrócić na to uwagę, ponieważ kawa wypłukuje magnez z organizmu. Kolejną pozycją w składzie wody Żywiec Zdrój jest kation wapniowy. Wapń jest potrzebny do utrzymania kości w dobrej kondycji, szczególnie ważny minerał dla dzieci, ale również dorosłych. Osoby, które często uprawiają sport także mają zwiększone zapotrzebowanie na wapń. Kation sodowy z kolei to dość kontrowersyjny składnik. W wodzie mineralnej Żywiec Zdrój jego zawartość wynosi 1,70 mg/litr i jest to poniżej limitu. Skąd limit na ten pierwiastek? Większość ludzi spożywa sód w nadmiernych ilościach, co jest spowodowane jedzeniem słonych potraw. Zatem warto szukać wody, która ma niską zawartość kationu sodowego.

Jak widać, analiza składu wody Żywiec Zdrój pokazała, że zawiera ona podstawowe składniki mineralne potrzebne naszemu organizmowi. Jednak w tej wodzie nie występuje potas, a także siarczany – substancje o bardzo dobrym działaniu, pomagające produkować żółć, a tym samym wspomagające trawienie i przemianę materii.

Wodę mineralną Żywiec Zdrój można kupić praktycznie w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym. Osobą, które chcą zaopatrzyć się w większą ilość wody polecam skorzystanie z internetowej hurtowni spożywczej – spozywczo.pl. Robiąc zakupy w internetowej hurtowni zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy dzięki niższym ceną za większa ilość.