Balustrady wewnętrzne – szklane, drewniane, metalowe. Które wybrać?

Balustrada wewnętrzna, ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa domownikom. Przede wszystkim montuje się je przy schodach. Ponadto balustrady, mają także być atrakcją i dodatkowym elementem dekoracyjnym we wnętrzach. Najbardziej popularne są barierki szklane, metalowe oraz drewniane. Mogą przyjmować one różne formy i wzory.

Balustrady ze stali

W nowoczesnych budynkach, bardzo często wykorzystuje się balustrady wykonane ze stali. W ostatnim czasie, stawia się przede wszystkim na proste rozwiązania, bez żadnych udziwnień i dekoracji.

Barierki ze stali nierdzewnej nie należą do najtańszych, jednak ich utrzymanie nie wymaga praktycznie żadnego nakładu finansowego. Nie ma potrzeby, podejmowania żadnej dodatkowej konserwacji ani pielęgnacji. Utrzymanie tego typu balustrad, jest bardzo proste. Prezentują się one zachwycająco i elegancko.

Balustrady z drewna

Balustrady z drewna, świetnie pasują do wnętrz klasycznych, jednak dobrze prezentują się także w połączeniu z niektórymi, nowoczesnymi stylami. Drewno ociepla wnętrze. Z uwagi na to, że można je bardzo łatwo kształtować, możliwe jest uzyskanie wielu, ciekawych efektów i oryginalnych dekoracji.

Warto jednak wspomnieć, że elementy wykonane z drewna, łatwo pochłaniają wilgoć. Z tego powodu trzeba zwracać szczególną uwagę na pielęgnację. Po czasie, drewniane elementy mogą także, nadmiernie się rozkołysać, co obniża komfort użytkowania. Głośne skrzypienie, także jest pewnego rodzaju wadą.

Balustrady ze szkła

Szkło to bardzo popularny materiał, z którego wykonuje się balustrady, we wnętrzach nowoczesnych. Są one z pewnością bardzo ciekawe oraz oryginalne. Warto zwrócić uwagę, żeby szkło było najwyższej jakości. Można na nim wygrawerować przeróżne wzory i grafiki.

Balustrady na schodach mogą być pełne, kurtynowe lub ażurowe. Wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Barierki pełne, są podobne do ścianki, która przysłania schody. Jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne i nowoczesne. Małe dzieci nie mogą się wspiąć po tego typu ścianie. Barierki kurtynowe, co prawda nie zakrywają całych schodów, sięgają kilka centymetrów nad poziom schodów. Poszczególne płyty mogą być wykonane z wybranych materiałów, najczęściej jest to szkło. Ostatnim rodzajem, który jest najbardziej popularny, są balustrady ażurowe. Składają się one ze słupków oraz poręczy. Barierki, wypełniają elementy o dowolnych kształtach, które mogą być wykonane z metalu, drewna lub szkła.

Wiele więcej balustrad wewnętrznych możesz zobaczyć na stronie producenta – https://producentbalustrad.pl/balustrady-wewnetrzne-warszawa/