Jak szybko i bez pośredników sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania to bardzo poważne przedsięwzięcie. Odpowiednie pokierowanie całym procesem pozwala na szybką i korzystną transakcję. O czym warto pomyśleć przy samodzielnej sprzedaży mieszkania ? Jakie kroki warto poczynić ? O tym wszystkim w dalszej części tekstu.

Przygotowanie mieszkania

Pierwszą czynnością podczas samodzielnej sprzedaży mieszkania jest jego przygotowanie. Należy je dokładnie wysprzątać, a sprzęty i meble ustawić tak, aby było estetyczne i robiło wrażenie jak największego. Dobrym pomysłem będzie zainwestowanie i dokupienie kilku nowym, designerskich drobiazgów, które nadają powiew świeżości, a klienci uznają je za atrakcyjne. Dobrym pomysłem będzie urządzenia mieszkania w stylu minimalistycznym i usunięcie wszystkich zbędnych przedmiotów. Podkreśla to wielkość mieszkania oraz sprawi, że to właśnie nieruchomości będzie na pierwszym planie.

Rozreklamowanie oferty

Każda nawet najlepszą ofertę i najpiękniejsze mieszkanie wymaga poinformowania potencjalnych kupców o tym, że zamierzamy sprzedać nieruchomość. Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest internet. Są tutaj różne portale z ogłoszeniami, które przegląda mnóstwo osób zainteresowanych kupnem. Wystarczy zrobić kilka zdjęć i umieścić je wraz z ogłoszeniem na kilkunastu stronach ogłoszeniowych. Zdjęcia powinny być ważne, obejmować jak największy obszar i przedstawić wszystkie zalety mieszkania. To bardzo ważne, gdyż klienci wejdą na ogłoszenie, które ma lepsze zdjęcia profilowe. Jeśli sami nie mamy żyłki fotografa, możemy poprosić o pomoc znajomych lub wynająć profesjonalistę. Kolejnym miejsce są gazety — wbrew pozorom wiele osób jeszcze z nich korzysta i mogą być one dobrym miejscem na reklamę. Warto też ogłoszenia umieścić na tablicach informacyjnych w centrum miasta.

Finalizacja sprzedaży

Jeśli znajdziemy już klienta, trzeba zadbać o sprawy formalne. Jeśli sami nie jesteśmy biegli w tych sprawach i nie mamy już doświadczenia, zdecydowanie warto poprosić o pomoc prawnika, który pokieruje w naszym imieniu całym procesem lub wynajęcie notariusza. Przy tak dużych kwotach pieniędzy trzeba zadbać o to, aby proces prawny przebiegł poprawnie, a prawnicy działają na naszą korzyść.