Krzesło w nowoczesnej aranżacji – na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Urządzając wnętrza, coraz więcej osób decyduje się na nowoczesną, nieskomplikowaną stylistykę. Sprawia ona, że wnętrze jest bardziej harmonijne, estetyczne i spójne. Często w takich pomieszczeniach decyduje się z wielu dodatków, które niepotrzebnie przytłaczają je i odciągają uwagę od głównych elementów wystroju. Dlatego dobierając meble do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, warto postawić na modele o ciekawej formie i kolorystyce. Przykładem mogą tutaj być chociażby krzesła, które oprócz funkcjonalności powinny zapewniać komfort siedzenia, a także mogą być ciekawą ozdobą pomieszczenia.

Jaką formę powinny mieć krzesła do nowoczesnych wnętrz?

Nowoczesny styl charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem form. Najczęściej wybierane są takie meble, które mają formę bryły – im prostszej, tym lepiej. Z uwagi na to, wiele osób rezygnuje z klasycznych krzeseł, na rzecz taboretów czy hokerów. Szczególnie w otwartych kuchniach, gdzie krzesła stoją przy wyspie czy półotwartej ścianie pełniącej jednocześnie rolę barku, przy którym spożywa się np. śniadania czy szybkie przekąski. Do nowoczesnych wnętrz będą pasowały krzesła wykonane z tworzyw sztucznych. Można też zdecydować się na meble wykonane z połączenia skóry i metalu lub drewna.

Jaką kolorystykę krzeseł wybrać?

W nowoczesnych pomieszczeniach sprawdzi się jasna, stonowana kolorystyka. Dlatego warto postawić na meble w odcieniach szarości, bieli czy beżu (zobacz ofertę marki Edinos). Żeby wprowadzić odrobinę „dynamiki” do wnętrz można zdecydować się na krzesło w dwóch harmonizujących ze sobą kolorach. Ciekawie prezentuje się też zestawienie beżu z elementami wykonanymi z metalu – np. rama i nogi krzesła są wykonane z chromowanej stali, a obicie siedzenia i oparcia ze skóry. Warto też postawić na niestandardową fakturę materiału obiciowego. Dobrze prezentują się także różnorodne przeszycia na obiciach krzeseł. Jest to subtelna dekoracja, ale dodaje meblom unikalnego charakteru.