Jak wygląda strzyżenie psa przez groomera?

O tym, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz częściej traktuje się je na równi z domownikami. Niektóre rasy psów, zwłaszcza te o długim i gęstym umaszczeniu takie jak: owczarek niemiecki, golden retriver, bernardyn, maltańczyk, shih tu, sznaucer, czy też spaniel wymagają od właściciela dużo pracy i wielogodzinnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dla tych, którzy mają ograniczone możliwości czasowe poleca się wizytę u profesjonalisty. Grommer to fryzjer dla zwierzat, który z przyjemnością zajmie się każdym czworonożnym przyjacielem człowieka. Oprócz strzyżenia sierści wykona również stylizację paznokci, czy pielęgnację uszu.

Pierwsza wizyta u psiego fryzjera 

Każde nowe miejsce, które psi przyjaciel widzi po raz pierwszy może wywoływać w nim dużo emocji. Przez to może być niespokojny i rozproszony.

Dlatego przed wizytą u groomera należy:

  • przeczytać opinie na temat salonu w internecie lub popytać znajomych. Lepiej od razu uniknąć niepotrzebnego stresu z powodu źle wykonanego zabiegu,
  • zabrać pieska na spacer w jego ulubione miejsce. Pozwoli mu to pozbyć się nadmiaru emocji, dzięki czemu będzie spokojniejszy podczas wizyty,
  • nie dawać jedzenia. Lepiej wziąć ze sobą ulubione przekąski czworonoga. Dzięki nim to miejsce będzie mu się milej kojarzyło. Zestresowany pies z pełnym żołądkiem to nie może być dobre połączenie.
  • poinformować fryzjera o wszystkim, co może ułatwić mu pracę a pieskowi spokojniejszy przebieg wizyty. Ważne będą informacje o znamionach, ranach oraz zachowaniu psa w sytuacjach stresowych.
  • określić zakres pracy grommera przy piesku.
  • pójść na spacer, załatwić pilne sprawy, zjeść obiad….. Itp. Obecność właściciela podczas zabiegu w większości przypadków bardzo negatywnie wpływa na zachowanie pupila. Może on być mało skoncentrowany i  nieposłuszny a to nie byłoby dobre dla nikogo. Czas trwania takiej wizyty zależy przede wszystkim od nakładu pracy, która wymagana jest przy konkretnym czworonogu. Najdłuższe zabiegi trwają do trzech godzin.

Koszt wizyty psa u fryzjera

Koszt wizyty psa w salonie fryzjerskim również uzależniony jest od od nakładu pracy, który trzeba włożyć w jego stylizację. Na wysokość ceny może wpływać również miejsce, czy też marka. Jeżeli pies przygotowywany jest do udziału w wystawie należy liczyć się wyższym kosztem. Przy normalnej wizycie od 50 do 150 złotych. Jednak należy pamiętać, że w każdym salonie ceny ustalane są indywidualnie.

Kliknij Tutaj i sprawdź ofertę oraz przykładowy cennik certyfikowanego psiego fryzjera.