Ranking lokat bez konta 2018

W erze wszechobecnej konkurencji banki coraz bardziej idą na rękę klientowi, oferując coraz szerszą gamę produktów oraz usług. Obecnie nie potrzebujesz posiadać aktywnego konta, aby móc założyć lokatę w wielu bankach – wychodzenie do klientów z taką inicjatywą jest coraz powszechniejsze. Aby znaleźć najlepsze  propozycje, dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z rankingów oraz wyszukiwarek. A oto nasze najciekawsze oferty tego roku.

Pierwsze miejsce zajmuje Alior Bank

Nie jest to pierwsza z konkurencji, w których ostatnimi czasy wygrywa właśnie ten bank. Nowy 2018 rok zaczął od zaproponowania swoim klientom bardzo intratnego konta lokacyjnego, niewymagającego posiadania bieżącego rachunku. Nie ma w tym przypadku kwoty minimalnej, jest za to maksymalny pułap, wynoszący 100 000 złotych. Okres lokacyjny jest dowolny i dopasowany do indywidualnych preferencji klienta. Zaskakująco wysokie jest również samo oprocentowanie, ponieważ w skali roku to aż 2,5%. Oferta jest skierowana zarówno do stałych, jak i nowych klientów Alior Banku. Konto lokacyjne cechuje się jeszcze jedną zaletą – środki mogą być z niego wypłacane w dowolnym momencie bez potrącania odsetek.

BGŻOptima – bezkarnie

Rok 2018 rozpoczął pomyślnie dla swoich klientów również BGŻ, wprowadzając ofertę lokaty bezkarnej. Propozycja banku zapewnia rekordowo wysokie oprocentowanie, wynoszące aż 3,5% w skali roku. Jest to lokata trzymiesięczna, jednak jej bezkarność polega na możliwości zlikwidowaniu jej i wypłaceniu kapitału w dowolnej chwili bez utraty naliczonych odsetek. Lokata jest przewidziana dla kwot w zakresie od 1 000 do 20 000 złotych. Dla kwot powyżej 20 000 przewidziany jest inny produkt, jednak z niższym, 2,7%-owym naliczaniem odsetek od kapitału.

Getin Bank – wciąż ciekawe propozycje

Na rynku finansowym Getin Bank coraz częściej wprowadza ciekawe produkty, chcąc zająć jak najwyższe stanowisko wśród innych banków. Tym razem wychodzi z inicjatywą lokaty na nowe środki, skierowaną zarówno do stałych, jak i nowych klientów banku. Lokatę można założyć osobiście w placówce banku lub za pomocą Internetu, oszczędzając czas. Oprocentowanie dla nowych środków w skali roku wynosi korzystne 2,1%. Kwotą minimalną lokaty jest 500 złotych, maksymalną 200 000 złotych, a sama lokata przewidziana jest na okres czterech miesięcy. Kapitalizacja ma miejsce na koniec okresu trwania lokaty.

Nie można pominąć także oferty lokaty Happy od Idea banku czy Santandera, oferujące zbliżone do siebie warunki zakładania lokaty bez konta.